Detail destinácie

Avsallar Turecko - transparent

Ponúkame 8 ubytovacích kapacít za cenu 439 € - 1 400 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Avsallar - transparent 30° C Zajtra Počasí v Avsallar - transparent 23 - 29° C22.9. Počasí v Avsallar - transparent 23 - 28° C
23.9. Počasí v Avsallar - transparent 23 - 28° C24.9. Počasí v Avsallar - transparent 23 - 28° C25.9. Počasí v Avsallar - transparent 23 - 27° C
26.9. Počasí v Avsallar - transparent 24 - 26° C27.9. Počasí v Avsallar - transparent 22 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Avsallar je ďalšia prímorská destinácia v bezprostrednej blízkosti mesta Alanya. Túto destináciu môžeme zaradiť tiež k veľmi obľúbeným na pobreží Tureckej riviéry. Avsallar sa nachádza 80 kilometrov od známeho mesta Antalya.

V minulosti malé rybárske mestečko, z ktorého sa vyvinulo obľúbené letovisko s množstvom hotelových komplexov poskytujúcich dokonale kvalitné služby a luxus, ktorý si zaslúžite pri oddychu na dovolenke.

Pláže priamo v Avsallar nie sú vhodné pre deti a neskúsených plavcov, nakoľko vstup do mora je cez móla. Pláže sú piesočnato - okruhliakové a v mori sa nachádza mnoho kameňov, ktoré znemožňujú vstup do mora.

Pre rodiny s deťmi je ako stvorené stredisko Incekum, ktoré je súčasťou prímorského letoviska Avsallar. Pláže sú tu s jemným pieskom a ocenené Modrou vlajkou EÚ, čo dokazuje čistotu, poriadok a krásu tohto rezortu. Pre odvážnejších sa tu nachádza aj kemping v zalesnenom zálive.

Okrem relaxu na pláži, je možné podniknúť aj množstvo výletov do okolia. Pre nákupy navštívte mesta Alanya, Antalya alebo Side. Pre poznávanie Turecka a jeho histórie sa oplatí vidieť Aspendos, Karaburun, či Alarahan.

Aspendos je rímske divadlo, ktoré sa považuje za jedno z najzachovalejších a najlepších na svete. V dnešnej dobe stále slúži ako divadlo a konajú sa ti rôzne predstavenie. V letných mesiacoch sa tu usporadúva nádherný festival Opery a Baletu, ktorý sa jednoznačne oplatí  navštíviť. Ak radšej preferujete čas, kedy sú pamiatky bez nespočetného množstva návštevníkov, navštívte toto miesto aj mimo letnú sezónu. Aj v tomto čase tu bude mnoho k obdivovaniu. V okolí divadla sa nachádzajú ruiny a zrúcaniny agory, baziliky a štadióna.

Pre poznávanie ďalších antických pamiatok, môžete navštíviť antické mesto Karaburun alebo stredoveký hrad, Červenú vežu, či starú lodenicu v Alanyi. Naopak pre aktívnu turistiku sa oplatí vydať do národných parkov v okolí, kde sa nachádzajú jaskyňe, z ktorých mnohé sú dostupné len z mora.

Avsallar je pomerne tiché a kľudné letovisko s plážami krásnymi v stredisku Incekum, alebo plážami s útesmi priamo v Avsallar. Všade ale nájdete krištáľovo čistú vodu v mori, vhodnú na plávanie a potápanie. Na svoje si prídu aj milovníci histórie a turistiky pri prechádzkach po horských planinách.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >