Detail destinácie

Konakli Turecko - transparent

Ponúkame 19 ubytovacích kapacít za cenu 305 € - 1 034 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Konakli - transparent 30° C Zajtra Počasí v Konakli - transparent 22 - 30° C24.9. Počasí v Konakli - transparent 22 - 29° C
25.9. Počasí v Konakli - transparent 22 - 29° C26.9. Počasí v Konakli - transparent 23 - 28° C27.9. Počasí v Konakli - transparent 22 - 25° C
28.9. Počasí v Konakli - transparent 22 - 28° C29.9. Počasí v Konakli - transparent 22 - 22° C30.9. Počasí v Konakli - transparent 19 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Jedno z najnavštevovanejších a zároveň najobľúbenejších letovísk na Tureckej riviére je Konakli, nachádzajúce sa v tesnej blízkosti Alanye. Je to novovybudované prímorské centrum, kde svoju pokojnú a ničím nerušenú dovolenku rok čo rok strávi tisíce turistov, V ostatných rokoch na plážach v Konakli vyrástla celá sieť hotelových rezortov ponúkajúcich tie najkvalitnejšie služby.

Pláže v tomto stredisku sú piesočnaté, miestami kamienkové, obmývané Stredozemným morom. Obľúbené sú najmä pre rodiny s deťmi a menej skúsených plavcoch, kvôli svojmu pozvoľnému vstupu do mora. Hotely sú vybudované väčšinou priamo na pláži, takže môžete striedať kúpanie sa v mori s kúpaním v hotelovom bazéne.

Počas pokojnej a ničím nerušiacej dovolenky v Konakli by ste určite mali absolvovať výlet do neďalekého miesta Pamukkale, ktoré je svetovým dedičstvom zapísaným v zozname UNESCO. Je to miesto navštevované denne tisíckami turistov, ktorí obdivujú to, čo dokázala sama príroda.  Nachádzajú sa tu prírodné jazierka s bielou travertínovou termálnou vodou, ktorá steká po svahoch, kde schladnú a vytvárajú tak travertínové jazierka. Pamukkale v preklade znamená „bavlnený hrad“, čo reprezentuje terasy, ktoré sú posiate snehovo bielym travertínom.

Ak, ale zatúžite po rušnejšom živote a troške dobrodružstva v pulzujúcom meste, určite navštívte Alanyu, vzdialenú len 15 kilometrov. Symbolom mesta sú hory lemujúce pobrežie, na ktorých sa týči staroveká pevnosť a hrad. Tieto staroveké hradby sú vystavené v dĺžke až 6 kilometrov a týčia sa vo výške 250 metrov. Zážitkom počas návštevy tohto  miesta je krásny výhľad na okolitý kraj, ktorý si môžete vychutnať počas výstupu na nádvoria  hradu. Pri potulkách centrom Alanye si prídu na svoje aj milovníci nakupovania, ktorí majú možnosť navštíviť obchody s typickými tureckými kobercami, či zlatom. Pravý gurmánsky zážitok zažijete pri navštívení miestnych reštaurácií a ochutnaním tradičnej tureckej kuchyne.

Aj keď sa rozhodnete neopúšťať svoju Konakli, nebudete určite ľutovať. Okrem ničnerobenia na pláži, môžete navštíviť aj centrum mesta, kde taktiež môžete ochutnať tradičnú tureckú kuchyňu, či nakúpiť suveníry pripomínajúce nezabudnuteľné dovolenkové okamihy. V poslednom čase sa toto rozvíjajúce  mesto stalo atraktívnejším aj vďaka  ponuke obchodov, barov, taverien a reštaurácií.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >