Detail destinácie

Okurcalar Turecko - transparent

Ponúkame 21 ubytovacích kapacít za cenu 415 € - 1 788 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Okurcalar - transparent 29° C Zajtra Počasí v Okurcalar - transparent 23 - 29° C24.9. Počasí v Okurcalar - transparent 23 - 29° C
25.9. Počasí v Okurcalar - transparent 24 - 28° C26.9. Počasí v Okurcalar - transparent 24 - 27° C27.9. Počasí v Okurcalar - transparent 24 - 26° C
28.9. Počasí v Okurcalar - transparent 22 - 27° C29.9. Počasí v Okurcalar - transparent 22 - 23° C30.9. Počasí v Okurcalar - transparent 21 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Pôvodne malé pokojné mestečko Okurcalar, ktoré sa nachádzal na hlavnej tepne medzi Alanyou a Antalyou, sa v ostatných rokoch stalo ďalším prímorským letoviskom v blízkosti mesta Alanya. Nachádza sa od neho len 30 kilometrov a do jeho centra sa môžete dostať miestnym dopravným prostriedkom dolmušom. Medzi mestami Antalya a Alanya je vybudovaná dvoj a trojprúdová rýchlostná cesta, popri ktorej vedie pokojnejšia cesta slúžiaca len pre taxíky a domluše voziace turistov z rezortov do väčších miest.

Okurcalar je kľudné menšie letovisko s množstvom kvalitných hotelových komplexov. Pláže sú viac menej kamenisté a okruhliakové, miestami piesočnaté, obmývané azúrovo čistým morom. Vstup do mora je ale obtiažnejší, väčšina hotelov má vybudované svoje móla. Pre rodiny s deťmi sú v areáloch hotela vystavané tropické záhrady a parky s množstvom bazénov, detských šmýkačiek a toboganov. V zálive, kde sú vybudované hotely vyššej cenovej kategórie, sa nachádza aj aquapark Water Planet s najväčšími atrakciami svojho druhu na okolí.

Táto oblasť je známa aj svojím poľnohospodárstvom a vďaka výborným klimatickým podmienkam sa tu darí mnohým plodinám. V okolí mesta sú dlhé plantáže a háje, kde miestni pestujú citrusy, olivy, bavlník, figy a mnoho iných plodín, ktoré slúžia nie len na obživu, ale aj ako zdroj príjmu.

Dopestované ovocie a zeleninu môžete ochutnať nie len v reštauráciách hotelov, ale nakúpiť aj na miestom trhovisku. V centre mesta funguje totiž typický miestny bazár Alara Grand Bazaar, kde okrem miestnych špecialít, môžete kúpiť aj suveníry rôzneho druhu, turecké koberce, či kožušiny, turecké šperky a iný tovar. V centre mesta je vybudovaná typická zástavba budov, obdivovať tu môžete turecké úrady, ale aj mešity a minaret.

Miesto vhodné na výlet sa nachádza len niekoľko pár kilometrov od mesta. Je to miesto, kde sa rieka Alara vlieva do mora. Mnoho turistov využíva túto oblasť na výletné plavby malými člnmi.

Ak zatúžite po niečo rušnejšom stredisku, môžete sa odviesť do Alanye, kde budete obdivovať starovekú pevnosť a hrad týčiacu sa na vrchoch, ktoré lemujú pobrežie. Je to vyhľadávané turistické miesto, kde sa nachádza aj múzeum. Na nádvoria hradu sa dá vyjsť pešo a počas výstupu po hradbách je možné obdivovať krásny výhľad na okolitý kraj. V Alanyi si môžete vychutnať aj pieskovú pláž, na ktorú bol piesok dovezený až z brehov egyptského Nílu.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >