Detail destinácie

Lara Turecko - transparent

Ponúkame 17 ubytovacích kapacít za cenu 361 € - 2 167 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Lara - transparent 31° C Zajtra Počasí v Lara - transparent 21 - 31° C24.9. Počasí v Lara - transparent 21 - 30° C
25.9. Počasí v Lara - transparent 23 - 29° C26.9. Počasí v Lara - transparent 25 - 28° C27.9. Počasí v Lara - transparent 23 - 26° C
28.9. Počasí v Lara - transparent 21 - 23° C29.9. Počasí v Lara - transparent 23 - 23° C30.9. Počasí v Lara - transparent 20 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia Lara nie je dovolenkové prímorské mesto v pravom slova zmysle. Je to nové stredisko na okraji mesta Antalya a tvorí len turistické centrum, v ktorom sú vybudované luxusné päťhviezdičkové hotelové rezorty.

Pláže v tomto regióne sú so zlatistým pieskom, miestami s okruhliakmi, pozvoľne spúšťajúce sa do mora. Dovolenka v Lare, ako aj v Antalyi, je navštevovaná najmä rodinami s deťmi, ale je vhodná aj pre menej skúsených plavcov. Okrem leňošenia a plávania si tu môžete vyskúšať aj potápanie alebo si zahrať plážový volejbal. Taktiež všetky hotely majú vybudované športoviská pre svojich návštevníkov, kde si môžu zahrať rôzne loptové hry, či si zašportovať vo fitness centrách.

Pri dovolenke v Lare, si na svoje prídu aj vášniví golfisti, ktorí si môžu zájsť do neďalekého strediska Belek. Je tu vybudovaný Národný golfový park s tými najkvalitnejšími trávnikmi.

Oblasť v okolí Antalye je známe aj nádhernou prírodou, čo dokazuje pohorie Taurus lemujúce celé pobrežie. Obdivovať tu môžete Manavgatské vodopády, ktoré sa síce nachádzajú až pri meste Side, ale určite toto miesto stojí za to navštíviť. Rieka Manavgat a  vodopády sú krásnej smaragdovej farby a ústia do mora na skalnej stene pohoria Taurus. Ak sa vám nechce cestovať tak ďaleko od mesta, stačí navštíviť len 14 kilometrov vzdialené Dudenské vodopády. V blízkosti vodopádov sa nachádzajú taktiež jaskyne, z ktorých najznámejšie je jaskyňa Krain s najstaršími paleolitickými maľbami na území Turecka.

Pre spoznanie dejín Turecka, či okolia Lary, stačí navštíviť Antalyu. Antalya je mesto s bohatou históriou, založené ešte v roku 2 p. n. l., ktoré si zachovalo mnoho pamiatok z čias staroveku aj stredoveku. Najvýznamnejšiu zbierku predmetov z čias Antiky si určite nenechajte ujsť a navštívte Archeologické múzeum. V meste môžete obdivovať ružový minaret Yivli Minare v tvare píšťaly, ktorý predstavuje symbol mesta. Vedľa minaretu sa zachovala mešita, pôvodne byzantský kostol zo 14. storočia, a zrúcanina školy koránu. Z čias panovníka Hadriána sa zachovala Hadrianova brána, ktorá je vstupnou bránou do starej časti mesta. Z týchto čias sa zachovali aj honosné paláce a chrámy. Staré mesto je známe aj svojím bazárom s vôňou orientu, ktorému sa dá len ťažko odolať. Nakúpite tu suveníry rôzneho druhu, typické turecké ručne tkané koberce, turecké zlaté šperky, či ochutnať tradičné turecké pochúťky.

Ak sa rozhodnete dovolenkovať v Lare, určite ľutovať nebudete. Užijete si dokonalú dovolenku v hotely s tými najkvalitnejšími službami a okúsite vlny Stredozemného mora, ktoré obmývajú zlatisté pláže.

 

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >