Detail destinácie

Belek Turecko - transparent

Ponúkame 49 ubytovacích kapacít za cenu 331 € - 3 355 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Belek - transparent 32° C Zajtra Počasí v Belek - transparent 20 - 32° C24.9. Počasí v Belek - transparent 21 - 30° C
25.9. Počasí v Belek - transparent 22 - 29° C26.9. Počasí v Belek - transparent 23 - 29° C27.9. Počasí v Belek - transparent 23 - 26° C
28.9. Počasí v Belek - transparent 21 - 24° C29.9. Počasí v Belek - transparent 22 - 23° C30.9. Počasí v Belek - transparent 20 - 24° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Ďalšia destinácia Tureckej riviéry, ktorá stojí za to ju navštíviť. V posledných desiatich rokoch tu vyrástlo množstvo hotelových komplexov, ktoré sú ako puzzle naskladané pozdĺž celého pobrežia. Pláže na pobreží sú obklopené pohorím Taurus, ktoré poskytuje turistom mnoho príležitostí na prechádzky, či turistiku. Celé pobrežie je lemované palmami a hájmi, ktoré uchránia svojich návštevníkov pred prudkými slnečnými lúčmi. V okolí pláží rastú mohutné pínie, olivové a citrusové háje ponúkajúce krásne prostredie na prechádzky. Nachádza sa tu aj chránená oblasť, nakoľko na pláže chodia klásť svoje vajíčka morské korytnačky Caretti.

Hotelové komplexy poskytujúce služby najvyššej kvality sú ako také malé samostatné mestečká pripomínajúce buď krásne zelené záhrady a parky, alebo gigantické presklené monumenty. Výhodou týchto rezortov je, že vyrástli na jednej z najkrajších pláži Turecka, ktoré ocenia najmä milovníci pláži s bielym jemným pieskom.

Dominantou destinácie Belej je Národný golfový park, ktorý bol vybudovaný ako účelové golfové stredisko. Vášniví golfisti si preto môžu spojiť príjemnú oddychovú dovolenku so svojím koníčkom.

V blízkosti letovisko sa nachádza ôsmy div sveta – Kappadokia. Ide o vulkán vytvorený z mäkkého vápenca, ktorý v minulosti poskytol domov prvým usadlíkom Antálie. Zásah ľudských rúk tomuto miestu nesmierne prospelo – ľudia si do mäkkého vápenca vyhĺbili svoje domovy a chrámy, ktoré vyzdobili farebnými freskami, a tak sa v súčasnosti tento vulkán teší vysokej návštevnosti. Nachádzajú sa tu dve kompletné podzemné mestá, ktoré sa preslávili výrobou fantastického vína. Najkrajším údolím v Kappadokii je Devrentské údolie, ktoré navštívi ročne nespočetné množstvo turistov.

Ďalším vyhľadávaným miestom v blízkosti mesta Belek je antické mesto Aspendos. Nachádza sa v ňom jedno z najstarších zachovalých antických divadiel na svete, v ktorom sa ešte dnes usporadúvajú koncerty, či už vážnej, alebo modernej hudby.

Nadšenci nakupovanie, či potuliek po mestských uliciach, môžu využiť transfer z ktoréhokoľvek hotela do neďalekej Antalye a vychutnať si tak obchody všetkého druhu, či najesť sa v kvalitnej tureckej reštaurácií, vychutnať si kávu v kaviarni, alebo drink v bare.

V blízkosti sa nachádzajú aj ďalšie turisticky obľúbené miesta, ako napríklad mesto s historickým centrom Perge, či vodopády Manavgat.

Belek ponúka svojim návštevníkom kvalitné služby a mnoho príležitostí na zažitie aktívnej alebo oddychovej dovolenky.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >