Detail destinácie

Kemer Turecko - transparent

Ponúkame 36 ubytovacích kapacít za cenu 324 € - 3 701,25 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Kemer - transparent 30° C Zajtra Počasí v Kemer - transparent 24 - 31° C24.9. Počasí v Kemer - transparent 24 - 31° C
25.9. Počasí v Kemer - transparent 24 - 29° C26.9. Počasí v Kemer - transparent 25 - 28° C27.9. Počasí v Kemer - transparent 24 - 26° C
28.9. Počasí v Kemer - transparent 20 - 24° C29.9. Počasí v Kemer - transparent 21 - 24° C30.9. Počasí v Kemer - transparent 21 - 23° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Ďalšia z destinácií Tureckej riviéry, ktorá stojí za to aby ste ju navštívili. Aj napriek tomu, že dovolenka v Kemeri sa zaraďuje k tým drahším, uchváti vás svojou dokonale krásnou prírodou natoľko, že okamžite zabudnete, koľko ste za tú nádheru zaplatili. Je veľmi obľúbená medzi rakúskymi a ruskými turistami a možno práve preto patrí k tým luxusnejším a cenovo drahším, ale o to kvalitnejším.

Povrch tejto oblasti je na východnej strane tvorený plážami s belasými kamienkami, v zátokách obmývanými Stredozemným morom. Obraz tejto dokonalej scenérie dotvára v pozadí impozantné pohorie Taurus, ktoré na niektorých miestach doslova zostupuje do mora. Členité pobrežie vytvára mnoho romantických zátok, kde sa dá okrem romantických prechádzok, aj potápať alebo šnorchlovať. Na pláže bol piesok dovezený, preto tu nájdete málo piesočnatých pláži, čo ale vôbec neuberá na kvalite kemerských pláži. vysokej obľube sa tešia aj hrubozrnné a kamenisté pláže.

Mnoho turistov, ktorí trávia svoju dovolenku v tejto prímorskej oblasti, si ju vyberajú aj kvôli prekrásnej prírode. Obdivovať sa dá hlavne pohorie Taurus a pozrieť by ste si mali najmä horiace výrony plynov zo zemskej kôry, chiméry, ktoré sa považujú za prírodný skvost tejto časti Turecka.

Svojou krásou vás určite očarí aj samotné mesto. Pestrou škálou obchodov a reštaurácií, ktoré ponúka, si získa nejedného návštevníka. Pre milovníkov lodí, je tu prístav, kde môžete vzhliadnuť luxusné lode a jachty. Pri prenajatí jachty, môžete stráviť aj deň plavbou okolo pobrežia a okúpať sa tak vo vlnách Stredozemného mora.

Letovisko Kemer sa stalo vyhľadávaným dovolenkovým rezortom v posledných rokoch minulého storočia, kedy Turecko využilo finančnú pomoc a investovalo do oblasti, kde sa dovtedy dalo dostať len loďou. Po vybudovaní hotelových komplexoch a najmä kvalitnej infraštruktúry sa Kemer stal plnohodnotnou dovolenkovou destináciou prilakávajúcou stále čoraz väčšiu klientelu.

Pri dovolenke v Kemeri, sa môžete vydať aj spoznávať okolie mesta. V ponuke výletov nájdete antické mesto Aspendos, bavlnený hrad Pamukkale, či neďalekú metropolu Antalya. Za návštevu stojí určite aj tzv. ôsmy div sveta Kappadokia, kde budete očarení dokonalou hrou prírody spojenou s hrou ľudských rúk. Sú tu vybudované dve podzemné mestá, ktoré sa v minulosti stali domovom prvých kresťanov na tomto území. Ľudia si tu hĺbili svoje príbytky do mäkkého vápenca a zdobili farebnými freskami. V blízkosti sa nachádza ďalší prírodný skvost, Devrentské údolie, ktoré je označované za najkrajšie vulkanické údolie v Turecku.

Čarokrásne prírodné úkazy, pláže obmývajúce kryštálovo čisté more, luxusné hotelové rezorty, či prechádzky spojené s nakupovaním v uliciach mesta, to všetko vám poskytne dovolenka v stredisku Kemer.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >