Detail destinácie

Manavgat Turecko - transparent

Ponúkame 3 ubytovacích kapacít za cenu 394,84 € - 919 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Manavgat - transparent 32° C Zajtra Počasí v Manavgat - transparent 24 - 30° C22.9. Počasí v Manavgat - transparent 23 - 29° C
23.9. Počasí v Manavgat - transparent 23 - 29° C24.9. Počasí v Manavgat - transparent 23 - 28° C25.9. Počasí v Manavgat - transparent 24 - 28° C
26.9. Počasí v Manavgat - transparent 24 - 26° C27.9. Počasí v Manavgat - transparent 22 - 27° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Nové malebné, ale aj moderné stredisko neďaleko mesta Side, sa v súčasnej dobe stáva čoraz viac navštevované turistami. Pôvodne malá dedina živiaca sa prevažne poľnohospodárstvom je v súčasnosti obľúbenou dovolenkovou destináciou pre rodiny s deťmi. Manavgat sa vyznačuje hlavne pokojným prostredím s odvšadiaľ dýchajúcou malebnou prírodou.

Príroda v okolí letoviska je vskutku čarokrásna. Tyrkysové more, zlatistá pláž, bohato zelená príroda, ale aj starodávne historické pamiatky, to všetko dotvára dokonalý obraz tohto miesta. Okolo mesta sa rozprestiera pohorie Taurus, kde pramení aj rovnomenná rieka Manavgat, známa svojimi vodopádmi. Mesto leží vo vysoko úrodnej nížine, čo dokazuje aj fakt, že v minulosti v tejto oblasti prevládalo poľnohospodárstvo. V dnešnej dobe sa vo veľkom pestuje bavlník, banány, citrusy a zelenina.

Pláže v tejto prímorskej destinácií sú krásne čisté so zlatým pieskom, miestami s okruhliakmi. More s blankytnou vodou obmýva postupne znižujúce sa pobrežie, ktoré obľubujú najmä neplavci a rodiny s deťmi. Letovisko ponúka mnoho aktivít na pláži, z ktorým najviac obľúbený je paragliding. Pláže sú dostatočne široké a mnohé hotelové komplexy sú vybudované priamo na pláži. Vďaka úrodnosti prostredia, sa dobre darí aj záhradám a plážam vybudovaným v hotelových rezortoch.

Najobľúbenejším a najnavštevovanejším miestom sa v okolí stávajú vodopády na rieke Manavgat. Na toto miesto sa organizuje stále viac a viac výletov. Aj vďaka týmto výletom si milovníci prírody ako svoju dovolenkovú destináciu vyberajú práve Manavgat. Rieka Manavgat aj samotné vodopády sú nádhernej smaragdovej farby a ústia do mora na skalnej stene pohoria Taurus. V okolí vodopádov sa nachádzajú obchody a reštaurácie, kde sa dá trošku si oddýchnuť. Nezabudnuteľný výhľad na vodopády poskytujú vyhliadkové terasy. Na rieke je vybudovaná aj vodná elektráreň Oymapinar, ktorá je vysoká 180 metrov a taktiež naskytuje znamenitý výhľad na okolité prostredie. Tieto vodopády sa teda stali najväčšou atrakciou v meste Manavgat, hlavne vodopády Buyuk, Selale a Kusuk Selale. Okrem vodopádov sa tu dá pozorovať aj Manavgatská priehrada a jazero Titreyengol, ktoré sú obklopené hustými borovicovými lesmi.

Okrem čarokrásnej prírody, je mnoho na zhliadnutie aj v centre mesta. Obdivovať sa tu dajú mešity a starodávne stavby. Samotný názov mesta v preklade znamená „chrám bohyne“. Pri prechádzke večerným mestom vás určite očaria umelo vybudované vodopády, ktoré sú osvetlené. K historickým stavbám, ktoré sa zachovali, patrí aj osmanský most na rieke Manavgat, ktorý sa zachoval s dvoma oblúkmi a rímskym viaduktom. V centre mesta sa nachádza aj známe a turistami obľúbené trhovisko. Pri potulkách mestom sa oplatí zastaviť aj v miestnych reštauráciách a ochutnať miestne špeciality.

 

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >