Detail destinácie

Side Turecko - transparent

Ponúkame 132 ubytovacích kapacít za cenu 278,30 € - 2 072 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Manavgat - transparent 29° C Zajtra Počasí v Manavgat - transparent 23 - 29° C24.9. Počasí v Manavgat - transparent 23 - 30° C
25.9. Počasí v Manavgat - transparent 23 - 28° C26.9. Počasí v Manavgat - transparent 24 - 28° C27.9. Počasí v Manavgat - transparent 24 - 26° C
28.9. Počasí v Manavgat - transparent 22 - 26° C29.9. Počasí v Manavgat - transparent 22 - 23° C30.9. Počasí v Manavgat - transparent 21 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Destinácia:

Side, dovolenková destinácia plná histórie, rozprestierajúca sa na tureckej Anatólii, 50 kilometrov od hlavného strediska Tureckej riviéry Antalye.

Je to staré antické mesto, bývalá pirátska oblasť, v ktorej je cítiť nádych antiky takmer na každom kroku. Ruiny a zrúcaniny bývalých starovekých budov a stavieb do Side chodia obdivovať ročne tisíce návštevníkov. Práve vďaka tomu sú hlavnou dominantou letoviska historické pamiatky, ktoré je možné pozorovať z okien takmer každého hotela.

Dovolenku v Side ocenia nielen pamiatokchtiví turisti, ale aj tí, ktorí preferujú oddych na pláži. Pláže sú tu, tak ako v iných strediskách Tureckej riviéry, čisté so zlatistým pieskom a pobrežím pomaly zvažujúcim sa do mora. Ubytovať sa môžete v päťhviezdičkovom luxusnom hoteli, ale aj v hotelovom rezorte ponúkajúcom kvalitné služby za primerané ceny. V okolí mesta je možné pozorovať aj krásnu prírodu, poprechádzať sa po citrusových a pomarančovníkových plantážach a bavlníkových hájoch.

Pri spoznávaní mesta, prechádzkou po labyrinte úzkych spletitých uličiek, by ste nemali obísť chrám Apolóna, symbol mesta. Je to stavba s typickým stĺporadím z čias Antiky, z ktorej sa zachovali len stĺpovité ruiny.

Mimoriadne navštevovaným je aj Antické divadlo, ktoré môže privítať až 20 tisíc obdivovateľov. Toto divadlo sa označuje ako najzaujímavejšia antická pamiatka. Ruiny tohto divadlo sa často stáva východiskovým bodom pri spoznávaní mesta, nakoľko stojí na jeho okraji.

Okrem chrámu Apollóna, či divadla, je možné obdivovať aj ruiny rímskych pamiatok, z ktorých dýcha staroveká kultúra, zrúcaninu byzantskej baziliky, byzantských kostolov a svätýň. Zrúcané stavby sú pozostatky po prekrásnej architektonickej práci, ktoré chytia za srdce každého historika, či milovníka histórie. Okrem chrámov a kostolov je tu možné pozorovať aj ruiny starej nemocnice, zrúcanú knižnicu, či dokonca zvyšky ľudských obydlí. Takmer všetky stavby boli vystavané s typickým už vyššej spomínaným stĺporadím, ktoré bolo typické pre obdobie antiky.

Okrem spoznávania histórie, či pobytu na pláži, je možné v meste sa venovať aj nakupovaniu, či ochutnať tradičnú tureckú kuchyňu, keďže Side je známym obchodným centrom. Okrem zrúcaním antických stavieb, je mesto plné aj obchodov a reštaurácií, kde sa môžete ukryť pred prudkými slnečnými lúčmi.

Side ponúka nielen romantiku pri prechádzkach uličkami mesta, ale komplexy hotelov na pláži poskytujú aj rôzne športové vyžitie. Na svoje si tu prídu nielen milovníci vodných športov, ako windsurfingu, či paraglidingu, ale aj plážových aktivít.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >