Detail destinácie

Colakli Turecko - transparent

Ponúkame 23 ubytovacích kapacít za cenu 402,80 € - 1 806 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Manavgat - transparent 29° C Zajtra Počasí v Manavgat - transparent 23 - 29° C24.9. Počasí v Manavgat - transparent 23 - 30° C
25.9. Počasí v Manavgat - transparent 23 - 28° C26.9. Počasí v Manavgat - transparent 24 - 28° C27.9. Počasí v Manavgat - transparent 24 - 26° C
28.9. Počasí v Manavgat - transparent 22 - 26° C29.9. Počasí v Manavgat - transparent 22 - 23° C30.9. Počasí v Manavgat - transparent 21 - 25° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Moderné miesto, známe turistické letovisko, vzdialené od mesta Side len 10 kilometrov. Nájdete tu mnoho luxusných a štýlových hotelových komplexov priamo na pláži, ktoré ponúkajú sojim zákazníkom tie najlepšie služby.

Colakli má širokú a dlhú pláž, siahajúcu až po mesto Side. Môžeme tvrdiť, že ide o pokojné prímorské stredisko obľúbené najmä pre rodiny s deťmi. Hotely sa nachádzajú priamo na pláži a okrem slnkom zaliatej pláže ponúkajú aj oddych v záhradách a parkoch vybudovaných v areáloch komplexov.

Okrem pokojnej a nič nerušiacej dovolenky, má mesto čo ponúknuť aj vo večerných hodinách. Pre tých milovníkov nočného života, ponúka pestrú paletu barov, taverien, či reštaurácií, kde nájdete presne to, čo hľadáte.

Ak ste sa rozhodli, že sa vyberiete aj spoznávať okolie Colakli a uvidíte tak viac z Turecka, určite vás poteší množstvo výletov, ktoré sa dajú odtiaľto podniknúť. Navštíviť môžete antické mesto Perge, ruiny mesta Termessos, zachovalé koloseum Aspendos, vodopády Manavgat, či mestá Side a Antalya. Takmer všade sa dá dopraviť miestnym dopravným prostriedkom dolmusom. Spoznávanie Turecka tak spojíte aj s dobrodružstvom, ktorú vám jazda dolmusom prináša.

Za najviac navštevované miesto v okolí Colakli môžeme považovať starobylé mesto Perge, ktoré otvára dvere dokorán do dávnej, ale najmä bohatej histórie. Mesto spájané v minulosti s bohyňou lovu Artemis, dnes už len ruiny tohto mesta pripomínajú deje z čias minulých. Zachovalo sa tu niekoľko budov, podľa ktorých si môžeme dokonalo predstaviť, s akou honosnosťou bolo vybudované. Je tu vidieť vyzdobené múry a stĺpy, cesty a chodníky, obydlia a rôzne budovy. Za najväčšiu pamiatku v meste sa považuje divadlo s bohatou výzdobou mytologických bytostí, zvierat a bohov. V meste sa zachovala taktiež aréna, ktorá aj dnes dýcha históriou a my si môžeme už len predstavovať ako boje v aréne prebiehali. Tak ako v iných mestách, tak aj tu bolo trhovisko, či kúpele naznačujúce luxus a bohatstvo mesta, z ktorých sa zachovali už len ruiny.

Ďalším obľúbeným miestom aj mesto Termessos, ktoré je vyhlásené za národný park. Ruiny tohto mesta sa nachádzajú v nadmorskej výške 1000 m. n. m a môžeme tu obdivovať taktiež kúpele a divadlo.

Za nákupmi sa oplatí vydať do blízkeho Side, ktoré vás ohromí nielen ponukou obchodov, ale aj historickými pamiatkami. Ak preferujete trhovisko, tak určite navštívte mesto Kumkoy, kde sa nachádzajú rozsiahle nákupné zóny, tzv. turecký bazár.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >