Detail destinácie

Kizilagac Turecko - transparent

Ponúkame 12 ubytovacích kapacít za cenu 422,10 € - 1 494 €.

Počasie:

Dnes Počasí v Kizilagac - transparent 22° C Zajtra Počasí v Kizilagac - transparent 14 - 25° C24.9. Počasí v Kizilagac - transparent 13 - 24° C
25.9. Počasí v Kizilagac - transparent 17 - 28° C26.9. Počasí v Kizilagac - transparent 16 - 27° C27.9. Počasí v Kizilagac - transparent 15 - 23° C
28.9. Počasí v Kizilagac - transparent 15 - 25° C29.9. Počasí v Kizilagac - transparent 12 - 18° C30.9. Počasí v Kizilagac - transparent 10 - 21° C
Weather forecast from Yr, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Malé mestečko Kizilagac, ktoré obýva len niečo okolo tisíc obyvateľov, sa v poslednom období stáva čoraz viac navštevovanejšie mnohými turistami. Obdivovať sa tu dá čarokrásna príroda, tak ako aj v okolitých strediskách Manavgat alebo Side.

Oblasť v okolí mesta Kizilagac sa považuje za najzelenšiu a najúrodnejšiu územie nielen na Tureckej riviére, ale aj v celom Turecku.

Letovisko Kizilagac je navštevované najmä rodinami s deťmi kvôli pozvoľnému vstupu do mora a piesočnatej pláži. Toto stredisko obľubujú aj menej zdatnejší plavci a nešportovo založení turisti, nakoľko hotelové komplexy sú vybudované priamo na pláži. V ostatných rokoch na pláži vyrástlo niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú svojim klientom len tie najkvalitnejšie služby.

V okolí mesta sa dá pozorovať nemálo prírodných úkazov, akými sú vodopády a jaskyne. Vodopády sú vytvárané v pohoriach, ktoré sa tiahnu popri pobrežiu a dotvárajú dokonalý obraz prírodnej scenérie. Známe vodopády sa nachádzajú aj v desať kilometrov vzdialenom meste Manavgat. Manavgatské vodopády sú najobľúbenejším a najnavštevovanejším miestom v okolí. Na toto miesto sa organizuje stále viac a viac výletov. Aj vďaka týmto výletom si milovníci prírody ako svoju dovolenkovú destináciu vyberajú neďaleké pokojné mestečko Kizilagac. V okolí vodopádov sa nachádzajú obchody a reštaurácie, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily, aby ste si vychutnali naozaj nezabudnuteľný výhľad na vodopády, ktorý môžete zazrieť z vyhliadkových terás vybudovaných v blízkosti vodopádov.

Pre milovníkov histórie sa organizujú naopak výlety do mesta Side, ktoré je vzdialené 19 kilometrov. Pri spoznávaní mesta by ste nemali obísť chrám Apolóna, symbol mesta. Je to stavba s typickým stĺporadím z čias Antiky, z ktorej sa zachovali len stĺpovité ruiny. Mimoriadne navštevovaným je aj Antické divadlo, ktoré môže privítať až 20 tisíc obdivovateľov. Toto divadlo sa označuje ako najzaujímavejšia antická pamiatka. Ruiny tohto divadlo sa často stáva východiskovým bodom pri spoznávaní mesta, nakoľko stojí na jeho okraji. Okrem chrámu Apollóna, či divadla, je možné obdivovať aj ruiny rímskych pamiatok.

Pre strávenie pokojnej a nič nerušiacej dovolenky, si určite vyberte toto malebné mestečko. Oddych na pláži vám nebude kaziť množstvo turistov a preplnené pláže.

Výsledky hľadania

ďalšie ponuky >